edge tuning

Krav Maga
Kategorie: Články

AZ pneu Tuning Cup 2009 - Fast Tuning Meeting Olomouc: Deštivé soutěžení

imageDruhé kolo soutěže AZ pneu Tuning Cup nám dalo pěkně zabrat. Předpověď počasí se kupodivu potvrdila, takže na všechny soutěžící v sobotním dopoledni čekaly provazy deště a velice nízké teploty. V prostoru soutěže postávala asi desítka nejotrlejších a vypadalo to, že poháry se budou rozdávat formou švédského stolu. Počasí ale přece jen ukázalo svou vlídnější tvář a auta začala přibývat doslova jako houby po dešti …


V pomyslném košíku se jich nakonec shromáždilo přesně 77, což je v takovýchto podmínkám opravdu krásné číslo. Všem, kteří do Olomouce přijeli soutěžit o poháry a body zaručující účast na velkém finále soutěže AZ pneu Tuning Cup, touto cestou ještě jednou děkujeme! S nevlídnými podmínkami jsme bojovali všichni a někteří za teplým oblečením dokonce vyrazili do nedalekého obchodního střediska, které má v názvu jednu učební zeměpisnou pomůcku. Za své vzalo také tradiční představování soutěžních vozů na plachtě – jelikož začalo díky okolním podmínkám velice pozdě a nemohli by tak být „obslouženi“ všichni soutěžící dělající si zálusk na bonusové body, do hodnocení se v Olomouci nepočítalo. I přesto předvedli dobrou show polští soutěžící, kteří si každý sraz náležitě užívají. K nim se připojilo i několik účastníků z České republiky, takže nuda rozhodně nebyla.


Nejobsazenější kategorií byla Škoda Scene, ve které opět zvítězil Libor Buček s Felicií Combi, před Pavlem Barboříkem (Favorit) a Martinem Fabiánkem (Felicia). S dalším Felicií Combi se letos poprvé představil Miroslav Smolka a nutno říct, že na svém autě přes zimu pořádně zapracoval. Zatím to stačilo na místo šesté.


Pomalu se stává tradicí, že AZ pneu Tuning Cup není pouze o domácích tunerech. Účastní se stále více soutěžících z Polska a Slovenska, kteří našincům zdatně konkurují. René Dziedzina (Fiat 126p) zvítězil v Oldies Scene, Piotr Mrozowski si s Civicem obdobně počínal mezi Hondami, Kuba Beltrani (Mini Cooper) získal prvenství v Other Scene a na stupních vítězů se umístila celá řada dalších zahraničních hostů, kterých se představilo celkem třináct.

Absolutní vítězství ovšem zůstalo v České republice. Stejně jako na Fashion Cars Vysoké Mýto byl nejlepším vozem srazu vyhlášen VW Golf III Davida Navrátila. Uvidíme, kdo se o tento post popere na dalším kole soutěže AZ pneu Tuning Cup, které proběhne již tuto sobotu 6. června v Milovicích. Právě zmíněný Golf III a asi desítka dalších vozidel si totiž dává od soutěžení pauzu a bude k vidění v rámci Autosalonu Brno 2009 ve výstavní hale Z, kde bude mít svou expozici brněnský Tuning Salon. Chystáte-li se na největší automobilový veletrh v České republice, určitě se za námi přijďte podívat!