edge tuning

Krav Maga
Kategorie: Články

AZ pneu Tuning Cup 2009 - Relaxmeeting Pardubice: Oficiální výsledky a shrnutí

imageRelaxmeeting Pardubice je prvním srazem, ze kterého vám přinášíme oficiální výsledky v poněkud jiné formě, než jak jste byli doposud zvyklí. Zpracování je sice poněkud pracnější (navíc při rekordním počtu 121 soutěžících), ale výsledky jsou dle našeho názoru přehlednější a navíc doplněné o fotky vítězů jednotlivých soutěžních kategorií. Zároveň se také dozvíte, jaké pořadí v kategoriích určili jednotliví porotci, dále průměrnou známku a samozřejmě výsledné umístění.

Přestože jsme teprve v polovině sezóny, zdá se, že tu máme horkého adepta na sraz roku. A jak by měla taková akce vypadat? Celkově výborná organizace, zajímavý program, dobré zázemí nebo třeba absolutní rekord v počtu soutěžících za pětiletou historii AZ pneu Tuning Cupu. Uznejte sami, 121 soutěžních vozů, to už je slušná porce! Všechny tyto požadavky naplnil pardubický Relaxmeeting měrou vrchovatou …

To, že bychom mohli překonat magickou hranici stovky soutěžních vozů, jsme popravdě čekali. Ale že to bude o více než dvacet vozů, bylo po ukončení registrací moc příjemné zjištění. Tedy jak pro koho – o to víc práce měla porota soutěže. Vždyť například ve Škoda Scene figurovalo šestnáct vozů! Z původně plánované hodiny a čtvrt určené na hodnocení nejobsazenější kategorie se nakonec staly více než dvě hodiny, což jenom svědčí o tom, jak důkladně k hodnocení porota přistoupila. Každé auto mělo nějakou tu chybu a vše se muselo projít od A až do Z. Některé vozy dokonce vícekrát. Z této bitvy nakonec vítězně vyšel debutující Adam Procházka, před Martinem Fabiánkem a dalším nováčkem Petrem Sodomkou (všichni Felicia).

Pozitivním zjištěním bylo dalších třicet soutěžících, pro které Relaxmeeting Pardubice znamenal letošní soutěžní premiéru. Jedním z nich byl také Svoby s Mercedesem Vito. K jeho luxusním „dvaadvacítkám“ se přes zimu přidal neméně povedený interiér s hudební zástavbou a celkový dojem z auta je opravdu parádní. Tahle „krabice vod bot“ se prostě líbí a bylo to znát i při komentovaném představování vozů na plachtě. Svoby si totiž odvezl nejen pohár za vítězství v Other Scene, ale též ocenění Best Show. Podobně si vedl také Jirka Sklenář (Chevrolet Camaro), ale jelikož vítěz může být jenom jeden, byl pohár z Other Scene o něco menší. Tuto dvojici na stupních vítězů doplnil ještě Michal Slavíček s Chevroletem Corsica.

Zmínili jsme představování soutěžních vozů, tak u něj ještě chvilku zůstaneme. Na „plachtě“ se ukázalo více než čtyřicet aut a moderátoři společně s hosteskami se měli co ohánět. Možná právě proto byly slečny z AZ pneu promo teamu doplněny ještě dvojicí Dynamat Girls, které vděčně pózovaly u Fordu Cortina napěchovaného tlumícími materiály Dynamat. Pomoci se dočkala i naše osvědčená moderátorská dvojice, a to v podobě Patrika Hezuckého z Evropy2.

Málokdy se stane, že se na některém srazu sejdou úplně všechny vozy zaregistrované v dané kategorii. Tentokrát se to povedlo v RAT Scene a výsledkem byla hned osmička účastníků. Ještě než se ale dostaneme k výsledkům, nebylo by možná špatné k „raťácké“ kategorii napsat pár řádků na vysvětlenou. RAT neměl, nemá a asi nikdy nebude mít pevná pravidla ani příručku ve stylu „Co je a co není RAT“. V případě naší kategorie RAT Scene jde přece jenom o směsku začínajících RAT vozů, ale najdeme zde i nějaký ten Retro styl apod. Prostě vše, co nejde zařadit to základních soutěžních kategorií a kde současný systém hodnocení selhává. To jen tak na vysvětlenou pro ty z vás, kdo si na srazech občas kladete otázku, proč jsou některé vozy do RAT Scene zařazeny, když s ní zase tolik společného nemají. Záleží prostě na posouzení a také přání majitelů soutěžních aut. Vítězem této kategorie se v Pardubicích stal David Friedman (Škoda Favorat), před Radkem Hykešem (Škoda 120LS) a Filipem Šulcem (Renault Twingo).

Pomalu se chýlíme k závěru našeho článku, takže je určitě na místě zmínit i celkového vítěze. Tím se v letošním už potřetí stal David Navrátil (VW Golf III). Postupně mu ale přibývají zdatní konkurenti, a to ještě někteří leží v garážích a pilují svá soutěžní náčiní do posledního šroubku. Ten hlavní souboj přece jen proběhne až 26. září na finále AZ pneu Tuning Cupu, které proběhne v rámci Tuning Salonu Brno 2009.Na závěr tohoto kladného komentáře si neodpustím jednu důležitou věc. Z návštěvnosti a úrovně Relaxmeetingu bylo jasně poznat, že se vám tato akce zamlouvá. I přesto se našlo přímo na akci pár jedinců, která dokázali rozkrást neuklizený nábytek, zničit část zázemí atd. Je úplně jedno, jestli tito „lidé“ byli posílení alkoholem nebo postrádali to, co denně používá každý normální člověk (ano, mám na mysli mozek), ale svým jednáním značně komplikují organizátorům jejich práci nejen přímo na místě, ale také při zajištění dalšího ročníku akce. Takže až příště někoho takového uvidíte, neváhejte se kdykoliv na organizátory srazu obrátit. Práskat se nemá, ale hlásit se v takových případech musí … i touhle maličkostí přispějete k tomu, že se na svůj oblíbený sraz budete moct podívat i v následujícím roce.

Čas letí jako voda a AZ pneu Tuning Cup se už chystá na své páté kolo, které proběhne 25. července na srazu v Panenském Týnci u Loun. Laťka je nastavena hodně vysoko, ale věříme, že i zde bude počet soutěžících trojmístný!

Oficiální výsledky - Relaxmeeting Pardubice (PDF)
Průběžné výsledky po 4. kole soutěže AZ pneu Tuning Cup