edge tuning

Krav Maga
Kategorie: Články

AZ pneu Tuning Cup 2009 - oficiální kalendář

imageDo startu 5. ročníku soutěže AZ pneu Tuning Cup zbývají sice ještě tři měsíce, ale oficiální kalendář už je na světě. Jeho tvorbu provázelo velice složité rozhodování, protože seznam adeptů čítal více než 25 nejrůznějších tuningových akcí. Uspět mohla ale pouze čtvrtina z nich. Důvod je jednoduchý – snížení počtu základních kol soutěže. Po mnoha verzích nového kalendáře a neustálých úpravách termínů akcí, které měli na svědomí jejich pořadatelé, jsme konečně dospěli ke konečnému rozhodnutí. Kalendář soutěže AZ pneu Tuning Cup 2009 má následující podobu: .

2. 5. – Fashion Cars Vysoké Mýto
30. 5. – Fast Tuning Meeting Olomouc
6. 6. – Tuning sraz Milovice
11. 7. – Relaxmeeting Pardubice
25. 7. – Car Wars Panenský Týnec
8. 8. – Tuning Extreme Show Příbram
22. 8. – Mimoňské války XV
26. 9. – Tuning Salon Brno 2009 – finále soutěže

Možná se ptáte, proč dochází k tak citelnému snížení základních kol soutěže. Vždyť v sezóně 2008 jsme dokázali objet 11 akcí a k tomu finále. Zájem o soutěž mezi organizátory srazů byl obrovský i letos. AZ pneu Tuning Cup je ovšem od úplných počátků „volnočasovým“ projektem, na kterém se dobrovolně podílejí nejen jeho organizátoři, ale i porotci a další členové realizačního týmu. A jejich priority se časem mění. Rozhodli jsme se pro vás raději nachystat menší počet opravdu kvalitních akcí, které budou stát za to. Méně je někdy více, jak možná občas slyšíte z úst některého z našich porotců. A přesně tímto pravidlem jsme se rozhodli řídit při sestavování kalendáře.

Velice diskutovanou otázkou je také poměr českých a moravských akcí, které AZ pneu Tuning Cup v daném ročníku absolvuje. A letošní situace moravskou část soutěžících asi příliš nepotěší. Můžeme to opakovat každý rok, ale na Moravě prostě není kde brát. Při tvorbě kalendáře hraje vliv celá řada skutečností. Patří mezi ně například zkušenosti s pořadateli, zajištění akce, její termín a časový harmonogram, poloha nebo poskytnuté záruky. Rozhodování není vůbec jednoduché, a když vezmeme v potaz všechna pro a proti, vychází nám z toho konstatování, že jediným čistě moravským zástupcem bude v roce 2009 Fast Tuning Meeting Olomouc, který proběhne na konci měsíce května. Malou útěchou pro „Moraváky“ je ale určitě fakt, že cesta na dvě velice pohodové středočeské akce (Fashion Cars, Relaxmeeting) není zase tak dlouhá a určitě se vyplatí absolvovat. Navíc i finálové klání se uskuteční na půdě moravské metropole Brno (viz níže).  Zbylé akce by se daly nazvat jako „tuningcupová klasika“. Příbram, Týnec nebo Mimoňské války přece nemůžeme vynechat.

Tuning Salon Brno – finále jak má být
Na závěr věnujeme pár řádků chystanému finále, které proběhne v sobotu 26. září na Tuning Salonu Brno 2009, největší tuningové výstavě v České republice. Tu se po úspěšném prvním ročníku rozhodl tým organizátorů poslat do další dimenze.  Hlavní novinkou je přesun místa konání do nové a mnohem větší haly P (http://www.tuningcup.cz/novinky/2009/01/tuning-salon-brno-vetsi-ambice-vetsi-hala/), která nabízí nesrovnatelně lepší zázemí. To se bezprostředně dotkne také našich soutěžících, kteří na své prezentace dostanou dvojnásobně větší prostor, než v předešlých ročnících. A co bude na programu akce? Tady je malá ochutnávka:  1. finále AZ pneu Tuning Cup
  2. tuningový sraz
  3. finále Imiss Autofun
  4. Lowrider Show
  5. American Muscle Cars
  6. prezentace tuningových klubů
  7. divácké soutěže o hodnotné ceny (zájezd na Formuli 1, tlumení Dynamat a mnoho dalšího)
  8. Minituner roku 2009
  9. a v jednání je spousta dalších atrakcí, o kterých vás prostřednictvím www.tuningsalon.cz budou organizátoři včas informovat …

S dalšími informacemi, které se týkají soutěže AZ pneu Tuning Cup (oficiální pravidla, soutěžní kategorie atd.), vás prostřednictvím našeho webu opět brzy seznámíme. Pokud máte jakýkoliv nápad nebo připomínku, můžete se o ně s námi kdykoliv podělit na info@tuningcup.cz.