edge tuning

Krav Maga
Kategorie: Články

AZ pneu Tuning Cup 2009 - Tuning Magazine Car Wars Panenský Týnec: Na větrné hůrce

imageZačneme slovy jednoho z našich soutěžících: „To počasí si z nás v letošním roce už snad dělá p…..“. A je to fakt. Mysleli jsme, že horší už to být ani nemůže, ale sraz v Panenském Týnci nás vyvedl z omylu. Počasí si dělá opravdu, co chce, a tentokrát nás přímo smetlo … Kdo byl přímo na místě, tak asi ví, o čem je řeč. Ale vezmeme to hezky popořádku.

V páteční podvečer už v prostoru AZ pneu Tuning Cupu parkovala asi dvacítka vozidel, sraz se slušně plnil návštěvníky a vypadalo to nadějně. I předpověď počasí byla vcelku příznivá. Na sraz už jezdíme několik let a víme, že se na něm pravidelně sjíždí slušný počet leštěnek. Po pardubickém nářezu jsme byli hodně zvědaví, jaká konkurence se dostaví. Další zkušeností jsou typické podmínky tohoto srazu, který se dá každoročně pasovat do role největrnější akce sezóny, což klade velký důraz na dobře zajištěné zázemí …Sobotní ráno začalo hodně brzy díky hrstce soutěžících, která nechtěla zaspat registraci. Tento přístup je naprosto v pořádku, pokud by zrovna hodiny neukazovaly „šest nula nula“. I přesto jsme rádi, že si registraci tak pečlivě hlídáte …Úderem osmé začala najíždět další auta a nakonec byl celý prostor téměř kompletně zaplněn. Škoda jen, že se někteří majitelé nepřišli zaregistrovat a jiní registraci díky pozdnímu příjezdu nestihli. Poměrně častým jevem byla i nepřítomnost soutěžících u svých vozů v době hodnocení, což se vždy projeví na konečném umístění, protože porota může zhodnotit pouze to, co vidí a k čemu se dostane. Věty typu „však to auto znáš“ do soutěže taky moc nepatří a mohou znamenat (a znamenaly) zbytečné bodové ztráty. Do výsledků také více než jindy promlouvalo představení vozů na plachtě, díky němuž si dokázali někteří soutěžící polepšit. Pro Opel Vectra A (Zdeněk Štoudek) to dokonce znamenalo posun na stupínek nejvyšší na úkor Opelu Corsa B (Ondra Langer). Rozestupy totiž nebyly zrovna velké. Přispěl k tomu i fakt, že se sešel menší počet porotců, takže jsme se tentokrát rozhodli nevytvořit klasické dvojice, ale každý porotce šel sám za sebe. Vzhledem k podmínkám na srazu se to ukázalo jako dobrá volba, jinak byste na vyhlašování výsledků čekali ještě dnes. Ještě, že podobné starosti nebudeme muset řešit na velkém finále, které proběhne 26. září v rámci výstavy Tuning Salon Brno 2009. Připraven je úplně nový pavilon P s výstavní plochou 15.000m2, takže ať si klidně prší …
AZ pneu, s.r.o. - internetový prodejce pneu a litých kol


Nejúspěšnějším vozem srazu se stal asi ten nejmenší, který byl v prostoru AZ pneu Tuning Cupu k vidění. Malý rozměry, ale špičkový úpravami – přesně tak se dá charakterizovat VW Lupo, se kterým dorazil Karel Trachta. Ten do sbírky získal hned několik ocenění – Best of Best, vítěz VW Millenium Scene, Best Interior a Best Engine. Myslím, že to mluví samo za sebe …Konečný počet registrovaných vozů se zastavil na čísle 82. Lví podíl na tom mělo hlavně nestálé a opravdu bláznivé počasí, které v jednu chvíli přidalo vrásky na čele i nám. Výsledkem bleskové smrště bylo totální zničení hliníkové konstrukce a kompletní promočení všech, kdo se pustili do její záchrany. Nechybělo moc a mohlo dojít k velké spoušti, kterou mohla odnést i soutěžní auta. A to nechci ani domyslet, kde bychom našli nafukovací bránu od našeho generálního partnera, společnosti AZ pneu, s. r. o., pokud by v tu dobu ještě stála … možná by se zasekla o pár desítek kilometrů dál na Pražském hradu a pan prezident by uznal, že to počasí vážně není normální … to už jsme ale někde jinde. Všem soutěžícím se omlouváme za zpožděné vyhlášení výsledků a také poháry ochuzené o tradiční identifikační znak soutěže AZ pneu Tuning Cup, ale v danou chvíli jsme opravdu byli rádi, že jsme to zvládli alespoň tímto způsobem.Jak jste si mohli všimnout, tentokrát v našem komentáři moc pořadí nerozebíráme. On to stejně někdo po každém srazu udělá za nás … J. Takže si prostudujte kompletní výsledky a uvidíme se 8. srpna na předposledním kole soutěže AZ pneu Tuning Cup, které proběhne v rámci Tuning Extreme Show Příbram. Těšíme se na vás!

Tuning Magazine Car Wars Panenský Týnec - výsledky
Tuning Magazine Car Wars Panenský Týnec - fotogalerie