edge tuning

Krav Maga
Kategorie: Články

AZ pneu Tuning Cup 2009 - Tuning Extreme Show Příbram: Slunečná klasika

imagePředposlední kolo letošního ročníku soutěže AZ pneu Tuning Cup se uskutečnilo na již tradičním srazu v Dlouhé Lhotě u Příbrami. A věřte nebo ne, dokonce vyšlo i počasí. Sluníčko vytrvale svítilo celý den a užít si ho mohlo všech 90 řádně registrovaných soutěžících, ale také všichni ostatní, kteří do Příbrami zavítali.


Parkoviště určené pro AZ pneu Tuning Cup prošlo po zkušenostech z jiných srazů ještě v pátek večer mírnými úpravami, aby pobralo očekávaný nápor soutěžících. Kromě již zmíněných 90 vozidel jste v prostoru soutěže mohli najít i další leštěnky, které se do bojů sice nezapojily, ale určitě stály za zhlédnutí. Jedním příkladem za všechny je třeba modrý Volkswagen T3, který by ve své kategorii určitě prohnal nejednoho stálého účastníka. I představení na plachtě bylo povedené, tak co to příště zkusit „na ostro“? :-)Nejvíce vozů se tradičně sešlo v Opel Scene. Ta byla hodně vyrovnaná, názory dvojice porotců se mírně lišily a na řadu přišlo i dodatečné hodnocení. Vítězem se stal František Salmon (Astra F), před Markem Czanderlem (Calibra) a Zdeňkem Štoudkem (Vectra A). Na „béčkovou“ Corsu Ondry Langera tentokrát zbylo nepopulární čtvrté místo. Ale bylo to těsné!A kdo získal ocenění Best of Best pro nejlepší vůz celého srazu? Tradiční adepti na tento post zůstali buďto doma nebo se museli sklonit před Peugeotem 306, se kterým se teprve podruhé ukázal Martin Slepička. Ten se po nešťastném konci loňské verze zavřel do garáže a tvrdě zamakal. Výsledek jste na vlastní oči mohli vidět právě v Příbrami. Peugeot se zamlouval nejen divákům, ale také porotcům soutěže, kteří jej posunuli například i před Karla Trachtu (VW Lupo). Teď jenom neusnout na vavřínech a pořádně se připravit na finále soutěže, které proběhne 26. září na Tuning Salonu Brno 2009!Příbram byla vůbec ve znamení velice těsných soubojů a své o tom ví také účastníci Škoda Scene. Například Martin Fabiánek se Škodou Felicia potřeboval jediný bod k tomu, aby mohl zabojovat o stříbrnou pozici, ale nakonec skončil čtvrtý. Před něj se vklínil nováček David Braun (Favorit), břeclavský Jaroslav Lengál (Felicia) a z vítězství se radoval Adam Procházka (Felicia). Podobný průběh měla i Škoda Modern Scene, kde od poroty získaly naprosto stejné bodové součty Milan Mašek a Tomáš Močárník. Tohle se opravdu jenom tak nestává a na řadu opět přišlo dodatečné hodnocení, které vítězství nakonec přisoudilo zelené Octavii Milana Maška.


Příbramský sraz proběhl naprosto v pohodě, počasí bylo super a představování soutěžních vozů za doprovodu trojice hostesek probíhalo téměř po celý den. Oproti minulým rokům se nám ale zdálo, že divácká návštěvnost byla mnohem menší, ty tam byly dlouhé fronty u vjezdů nebo u stánků s občerstvením. Asi je to důsledek neustálého růstu nejrůznějších tuningových srazů. Tento trend je do budoucna naprosto neudržitelný a naší scéně příliš nesvědčí. Při pohledu do tuningových kalendářů zjistíte, že v jeden víkend se někdy koná až pět akcí stejného charakteru ...Poslední základní kolo soutěže AZ pneu Tuning Cup 2009 proběhne 22. srpna na tradičních Mimoňských válkách, kam bychom vás všechny touto cestou moc rádi pozvali!Tuning Extreme Show Příbram: výsledky

Tuning Extreme Show Příbram: fotogalerie