edge tuning

Krav Maga
Kategorie: Články

AZ pneu Tuning Cup 2009 - Tuning&Custom Salon Brno 2009 - komentář

imagePoslední zářijovou sobotu přivítalo Brno největší tuningovou výstavu v České republice. Druhý ročník Tuning&Custom Salonu Brno ukázal tisícovkám návštěvníků špičkové tuningové vozy od nás i ze zahraničí, prezentaci amerik, lowrider show, showcary věhlasných firem, nebo spoustu dívčí krásy prostřednictvím finále iMiss autofun. A to zdaleka nebylo vše!


Hned na počátku je asi třeba říct, že hodnocení výstavy necháme na jiných. Nám jako pořadatelům nepřísluší říkat, jestli byla akce dobrá nebo ne. Měsíce příprav jsme prostě přetavily v jeden výstavní den, s jehož podobou jsme ve výsledku docela spokojeni. Tuning&Custom Salon Brno 2009 totiž přilákal zahraniční hosty a vystavovatele, kteří se jenom tak v našich končinách nevidí. Skvělá expozice maďarského týmu Carstyling.hu byla ozdobou nové haly P a to samé platí i pro showcary Carlsson Aigner CK65RS Blanchimont, Brabus E-Classe, Audi S5 Rieger nebo VW Scirocco Alpine. Na podobná auta jsme se vždy museli jezdit dívat do zahraničí a nás velice těší, že se prostřednictvím brněnské výstavy mohla prezentovat také českému publiku.Dalším lákadlem byla určitě Lowrider Show za účasti rakouského týmu Low-Car-Scene. Velice nás mrzí zkrácení plánovaného programu ze tří na dvě vystoupení. Na vině byl pozdní příjezd zapříčiněný špatnou dopravní situací. A jelikož se VW Golf III musel na každé vystoupení také pořádně připravit a nabít baterie, nedalo se s časovým harmonogramem už moc kouzlit. I tak ale kluci předvedli zábavnou show, kterou vám opět v ČR může nabídnout pouze brněnská výstava.

K hezkým vozům patří také krásné slečny, a z tohoto důvodu pokračovala i letos spolupráce se soutěží iMiss autofun. Finálové kolo proběhlo právě v Brně a návštěvníci viděli čtyři odvážné módní přehlídky včetně slavnostního vyhlášení výsledků. IMiss autofun pro rok 2009 se nakonec stala 18letá Pavlína Marková, krásná blondýnka z Trutnova. Návštěvníci akce vybrali přímo na výstavišti také iMiss Autofun Sympatie, kterou se stala Iva Burgetová z Krnska u Mladé Boleslavi.

Hodně atraktivní prezentaci amerických vozů přichystala redakce časopisu Chrom&Plameny ve spolupráci s Českou asociací Route 66. Nechybělo ani několik customových motorek nebo jedinečná expozice Boys in Toys. Do finále se dostala také soutěž EMMA, jejíž soutěžící si to v novém pavilonu P rozdali o tituly mistrů ČR. Tradiční boje se odehrály i v soutěži Tuning Cup, která odměňovala finalisty za jejich tvrdou práci na tuningových vozech. Vyhlášeno bylo i deset nejlepších tuningových aut roku 2009 a z vítězství se radoval Pavel Medveď s BMW E30 318iS. Nádherné vozy byly k vidění i na venkovním tuningovém srazu.

Shrnuto podtrženo – výstavní prostor 15.000m2 byl do posledního místa zaplněn a na akci se podíleli vystavovatelé z České republiky, Maďarska, Polska, Rakouska, Slovenska a Slovinska. Zájem předčil naše očekávání a kapacita jednoduše nedostačovala. A to nepočítáme venkovní parkoviště plná krásných leštěnek. Velké poděkování patří všem partnerům, kteří se na realizaci Tuning&Custom Salonu Brno 2009 jakkoliv podíleli – bez nich bychom akci v podobném stylu nedokázali nikdy uspořádat! Stejně tak jsou pro nás důležití i všichni návštěvníci brněnské výstavy. Doufáme, že se akce líbila a zachováte nám svou přízeň i do budoucna!

PS: Pokud máte k výstavě jakoukoliv připomínku, vše prosím směřujte na info(zavináč)tuningsalon.cz. Kladné i negativní názory nám mohou pomoct ve zkvalitnění dalšího ročníku výstavy. Pokud nevíme, co děláme špatně, nemůžeme to přece zlepšit ;-) Na všechny e-maily budeme průběžně odpovídat, těšíme se na vaše připomínky!