edge tuning

Krav Maga
Kategorie: Články

AZ pneu Tuning Cup 2010 – oficiální kalendář soutěže

imageJeden z nejdůležitějších, ale zároveň nejméně oblíbených úkolů máme za sebou. Vybrat z více než dvaceti nahlášených srazů pětici nejvhodnějších kandidátů do oficiálního kalendáře soutěže AZ pneu Tuning Cup 2010 totiž není vůbec nic jednoduchého. Navíc s vědomím, že z kola ven tentokrát musí i některé z tradičních akcí. Výsledek je vždy jedním velkým kompromisem a letošní kalendář není žádnou výjimkou.


AZ pneu opět generálním partnerem
Úspěšné spojení soutěže Tuning Cup a společnosti AZ pneu pokračuje i v roce 2010. V pořadí již 6. ročník soutěže nejlépe upravených vozů odstartuje pod názvem AZ pneu Tuning Cup první květnovou sobotu na Fashion Cars ve Vysokém Mýtě. Jako generální partner u toho nebude chybět ani společnost AZ pneu. Ta na českém trhu působí již sedmým rokem jako internetový a zásilkový prodejce pneumatik, alu disků a plechových kol pro osobní, SUV, nákladní a užitková vozidla. V bohatém sortimentu zboží od více než 30ti výrobců si vybere opravdu každý a AZ pneu nezapomíná ani na fanoušky motorek. Více informací naleznete na www.az-pneu.cz.I přes nepříznivou situaci, která postihla celý svět, se společnost AZ pneu rozhodla v tomto těžkém období nepřerušit podporu motoristického dění a pokračuje i v partnerství se soutěží Tuning Cup. Kromě toho se stala také generálním partnerem největší tuningové výstavy v České republice, která se uskuteční v sobotu 25. září na brněnském výstavišti pod názvem AZ pneu Tuning Salon 2010.

Zase o něco štíhlejší
Ještě před dvěma lety mohli soutěžící bodovat na jedenácti srazech. V roce minulém došlo k redukci na pouhých sedm akcí + finále a ve stejném trendu jsme byli nuceni pokračovat i letos. To znamenalo hodně ztíženou pozici pro nové uchazeče o místo v kalendáři, ale jisti svou pozicí si nemohly být ani zavedené srazy. Konečná verze kalendáře pro rok 2010 má tuto podobu:

1. 5. - Fashion Cars Vysoké Mýto
8. 5. - Mimoňské války XVI
19. 6. - Tuning Auto Show Slušovice
3. 7. - Relaxmeeting Pardubice
7. 8. - Tuning Extreme Show Příbram
25. 9. - AZ pneu Tuning Salon Brno 2010Za dalším zeštíhlením oficiálního kalendáře je jednoduchý důvod – absolutní nedostatek volného času pořadatelů. Hlavní jádro celého projektu tvoří pouze dva lidé, což rozhodně není ideální stav. AZ pneu Tuning Cup je navíc pouze koníčkem a výplní volného času, který se neustále ztenčuje. Proto je logickým vyústěním stávající situace zkrácení celého kalendáře. Akcí bude sice méně, ale na jejich kvalitě se rozhodně nic měnit nebude – vše se budeme opět snažit zvládnout na 110%. Stávající varianta je podle našeho názoru přece jenom lepší, než úplné „odpískání“ celého projektu.

Radost z našeho rozhodnutí určitě nemají ani někteří dlouhodobí partneři. Týká se to hlavně Car Wars v Panenském Týnci a Tuning srazu Milovice. Jediné moravské kolo v Olomouci pak muselo být hlavně díky termínu konání nahrazeno srazem ve Slušovicích, kde už se v minulosti AZ pneu Tuning Cup představil. Nebylo to vůbec lehké rozhodování a zmíněným srazům bychom touto cestou chtěli moc poděkovat za dosavadní spolupráci, na kterou můžeme v budoucnu opět kdykoliv navázat.

Velkou změnou projde i základní koncepce soutěže AZ pneu Tuning Cup. Prvních pět srazů můžeme označit za základní kola, v nichž budou soutěžící stejně jako doposud sbírat body a soutěžit v různých kategoriích. Vyvrcholením celé sezóny potom bude AZ pneu Tuning Salon Brno 2010, na který se dostanou pouze ta nejlepší vozidla domácí tuningové scény. Toto speciální kolo přivítá jednu z největších soutěží Show&Shine ve Střední Evropě. Podrobnější informace budou brzy následovat.

Malé předsezónní shrnutí
AZ pneu Tuning Cup 2010 startuje hodně zostra. Těsně po sobě se totiž náš tým představí na Fashion Cars ve Vysokém Mýtě a tradičních Mimoňských válkách. Poté už se rozestupy mezi jednotlivými srazy ustálí. V polovině června proběhne jediné moravské kolo na Tuning Auto Show Slušovice a začátek prázdnin bude ve znamení jednoho z vrcholů sezóny, pardubického Relaxmeetingu. Posledním kolem základní části soutěže pak bude srpnová Tuning Extreme Show Příbram. To úplně nejlepší pak bude vidět opět na konci září v rámci AZ pneu Tuning Salonu 2010.

Komu zkrácení kalendáře příliš nevyhovuje, nemusí smutnit. Podporovat v tomto roce totiž budeme i další vybrané akce a ve spolupráci s jejich pořadateli se budeme snažit pro naše soutěžící zajistit i atraktivní podmínky účasti. Pokud se vše podaří dotáhnout do konce, možná se objeví i „konkurenční“ soutěž pokrývající jiné srazy, která těm nejlepším opět zaručí účast na AZ pneu Tuning Salonu 2010. Ještě ale nepředbíhejme, všechny informace budeme postupně dávkovat …

Jak to tak vypadá, je před námi opravdu hodně zajímavá sezóna a my moc doufáme, že se na už na prvním srazu sejdeme v hojném počtu!

Autor: icon Edge
Vydáno: 19.2.2010 15:28
Přečteno: 2713x