edge tuning

Krav Maga
Kategorie: Články

AZ pneu Tuning Cup 2010 – Tuning Auto Show Slušovice: Slovensko-polský nájezd

imageJeště nikdy se v AZ pneu Tuning Cupu nestalo, aby plná čtvrtina soutěžících byla ze zahraničí. Ale všechno je jednou poprvé a nás devatenáct zahraničních účastníků opravdu potěšilo. Kluci z Polska a Slovenska se evidentně rozhodli ukázat, že nejsou žádná „béčka“. A některým se to docela povedlo …Možná má v motivaci Poláků částečně prsty Martin Slepička, který se svým Peugeotem 306 doslova vyplenil nedávný sraz v Katowicích. Je to samozřejmě myšleno obrazně – Martin si prostě odvezl spoustu cen, tak mu to asi chtěli polští soutěžící v čele s Kacperem Szczepou (SEAT Leon) a Kubou Beltranim (Mercedes CE300) oplatit. Tyhle dva už možná znáte (shodou okolností vítězové svých kategorií ze Slušovic), ale zbytek rozhodně ne.

Ekipa malých Fiatků byla zajímavým zpestřením v Italian Scene. Seicento Henryka Colkose bylo názornou ukázkou toho, že i z nákupní tašky je za určitých okolností vhodný tuningový materiál. Druhé místo si odvezl další Polák, David Metznem – tentokrát šlo o Cinquecento v červeném matu. „Až“ třetí místo získal dosavadní král kategorie, Petr Andrýsek s Fiatem Marea Weekend. Polská auta bodovala v mnoha kategoriích, a pokud vše dobře dopadne, budete si většinu z nich moct prohlédnout i na Relaxmeetingu v Pardubicích.

Zahanbit se nenechali ani slovenští kolegové, odvezli si celkem 7 pohárů. Premiéru v AZ pneu Tuning Cupu si odbyl třeba Jozef Ondrášik, jehož Škoda Octavia je zařazena do Oldschool Scene. Výsledkem bylo první místo před dalším z řady polských tunerů.


Abychom se ale pouze nerozplývali nad auty ze zahraničí, zastavme se i u „místních“ – určitě si to zaslouží. Poprvé po třech letech se v soutěži ukázala Honda Civic Pavla Kočendy. Už od začátku sezóny je v Hondách nebo Japan&Asia Scene docela slušná konkurence. Ta se ve Slušovicích ještě přiostřila, ale červený Civic z Uherského Hradiště si s ní tentokrát poradil. V praxi to znamenalo nejen výhru v Honda Scene, ale také ocenění Best of Best. Jednou z nejvýraznějších novinek bylo povedené VW Polo Coupé Romana Pařízka – o jeho projektu jsme věděli už delší dobu a byli jsme zvědaví, jak to celé dopadne. A vypadá to, že docela dobře – škoda, že ve své kategorii zůstal osamocen a nemohlo dojít k přímému srovnání. Tomu ale určitě neujde na AZ pneu Tuning Salonu 2010, který v sobotu 25. září 2010 hostí finále naší soutěže.

A zhodnocení srazu? Slušovice se celkem povedly, prostor byl zaplněn „tak akorát“, ale tajně jsme doufali v mírně vyšší počet soutěžících. Těch bylo nakonec přesně 80 a prohlédnout si je můžete v naší fotogalerii. O víkendu navíc přibudou fotky z představování soutěžních vozidel. Za chvíli nás už čeká Relaxmeeting Pardubice (sobota 3. července), na kterém se v loňském roce sešlo 121 soutěžících, nejvíc v dosavadní historii. A proto vás prosíme – POMOZTE NÁM PŘEKONAT REKORD! Pardubice budou jednou z nejlepších akcí roku, pořadatelé nachystali opravdu bohatý program, takže by byla škoda zde chybět! Moc se na vás těšíme!