edge tuning

Krav Maga
Kategorie: Články

AZ pneu Tuning Cup 2010 – Relaxmeeting Pardubice: 1, 2, 3…130!!!

imageMěsto perníku se po roce opět stalo cílovou destinací všech fanoušků tuningu. Společně s pořadateli jsme si stanovili jeden hodně smělý cíl – překonat dosavadní rekord v počtu účastníků soutěže AZ pneu Tuning Cup. Ještě nikdy jsme nečekali na uzávěrku registrací s takovým napětím. Nakonec se to ale přece jenom podařilo!Počet registrovaných soutěžících se zastavil na hodnotě 130 a z této číslovky jsme měli opravdu velkou radost. Zvláště v letošním roce, kdy se srazy potýkají s menší návštěvností, což jsme už pocítili také v AZ pneu Tuning Cupu. Vždyť v Pardubicích se sešlo 2x tolik vozů, co na Mimoňských válkách! A to už o něčem svědčí … velké poděkování patří všem soutěžícím, kteří na Relaxmeeting vážili cestu. Bez nich bychom byli pochopitelně úplně nahraní. Výsledek mohl být ještě lepší, pokud by někteří majitelé vozů přijeli o něco dříve. Díky Relaxmeetingu víme, že magická hranice 150 vozů v soutěži není až tak nemožná. Aspoň máme pořád prostor ke zlepšení.


Stejně jako před časem do Slušovic přijel hodně slušný počet soutěžících ze zahraničí. Tak třeba Jozef Ondrášik, jehož Škoda Octavia je zařazena do Oldschool Scene, si chtěl zajistit účast na podzimním AZ pneu Tuning Salonu 2010 (www.tuningsalon.cz). Právě na této akci bude k vidění hodně bohatá mezinárodní účast minimálně ze šesti evropských zemí nebo prezentace značek jako Brabus nebo Rieger Tuning. Opět dorazili i soutěžící z Polska a jejich výprava se trošku obměnila. Pozornost v Other Scene budily hlavně dva Mercedesy. Ten lepší z nich, bílý CE300 Kuby Beltraniho, dokráčel až k vítězství.

Abychom se ale pouze nerozplývali nad auty ze zahraničí, zastavme se i u „místních“ – určitě si to zaslouží. Vezmeme to třeba směr Asie - od začátku sezóny je v Honda Scene nebo Japan&Asia Scene docela slušná konkurence. Ta se neustále přiostřuje, ale na skalp Pavla Kočendy (Honda Civic) zatím nikdo nedosáhl.  V praxi to znamenalo nejen výhru ve své kategorii, ale také ocenění Best of Best pro nejlepší vůz srazu. „Sestřelit“ z trůnu se ho pokoušel Piotr Mrozowski s kanárkově žlutým Civicem, ale nakonec se musel těsně sklonit i před Lubomírem Vichou (CRX Targa).

RelaxMeeting Pardubice – oficiální výsledky

Slušovice byly sice sympatickou akcí, ale na Relaxmeeting v Pardubicích prostě neměly. Počet soutěžících bylo o padesát vyšší a na akci navíc nechybělo zpestření v podobě amerických vozů, procházela se zde spousta krásných slečen a hifi soutěže EMMA a dB Drag Racing se mohly pochlubit mezinárodní účastí. Paradoxně největší „vadou“ na kráse bylo přímo tropické počasí, které přivádělo do extáze snad jen hrstku tunerů disponujících vlastním bazénkem a také prodejce ledové tříště.

Relaxmeeting Pardubice se za poměrně krátkou dobu vyšvihl na jednu z nejlepších akcí u nás. Svědčí o tom i to, že k vidění byla auta, která hodně dlouhou dobu odpočívala v garážích, až se na ně téměř zapomnělo. Jedním z nich je třeba Audi Coupé, se kterým Jan Vobruba zvítězil v Audi Scene. Vyjela i zcela nová auta nebo další evoluce těch, které už do soutěže v minulosti zasáhly. Poznat to bylo třeba ve Škoda Scene – konkurence byla neskutečná. Krásnou červenou Felicii poprvé od Tuning Salonu Brno 2009 představil Martin Fabiánek, ještě delší dobu pauzíroval třeba Štěpán Domorád. Kluci ale rozhodně nezaháleli a na jejich autech to bylo opravdu znát. Rybník jim ale vypálil Karel Buzický se Škodou Favorit „Red Car“. Finále bude hodně zajímavé …

Relaxmeeting v Pardubicích se opravdu povedl. Velké poděkování patří i jeho pořadatelům, kteří pro to udělali maximum. Do jejich dalšího snažení jim přejeme hodně štěstí a zároveň doufáme, že číslo 130 není ani pro nás konečná. Co takhle ho příště ještě o kousek zlepšit?
Pokud byste neměli o prázdninách co na práci, určitě se přijeďte první srpnový víkend podívat do Příbrami, kde bude základní část soutěže AZ pneu Tuning Cup 2010 oficiálně ukončena. Více informací na www.tuningcup.cz.