edge tuning

Krav Maga
Kategorie: Články

AZ pneu Tuning Cup 2010 – Extrémní závěrečná

imageZákladní část soutěže AZ pneu Tuning Cup 2010 byla ukončena v sobotu 7. srpna na Tuning Extreme Show v Příbrami. Tento sraz nemá slovíčko „extrémní“ ve svém názvu jen tak náhodou. Může za to zase to prokleté počasí, které potrápilo naprosto všechny přítomné. Déšť totiž bičoval plochu letiště v Dlouhé Lhotě u Příbrami celé dva dny …Sami jsme byli vzhledem k příšerným podmínkám hodně skeptičtí ohledně počtu soutěžících. Nakonec to ale zase tak hrozné nebylo, téměř 80 zaregistrovaných vozů včetně několika nováčku bylo naopak příjemným překvapením. Je vidět, že tunery od jejich koníčku jen tak něco neodradí a že vidina účasti na finále soutěže, které se uskuteční v sobotu 25. září v rámci AZ pneu Tuning Salonu 2010, byla opravdu motivující.

     


Někteří soutěžící do Příbrami vážili hodně dlouhou cestu – patřil mezi ně pozdější vítěz akce Pavel Kočenda (Honda Civic) nebo třeba část účastníků z BMW Scene. Bronzový Radim Bluma (BMW E30) doslova přiletěl v 11.00h takovou rychlostí, že si ho nevšimli ani na vjezdové bráně, kde se vybíralo vstupné J. To Sebastian Urgacz (BMW E46 Coupé) na srazu moknul už od pátečního večera a kvalifikaci na AZ pneu Tuning Salon 2010 si doslova vytrpěl. Pohár za druhé místo mu ale úsměv na tváři přece jenom vykouzlil.

Méně vidět byl letos VW Brouk Speedster Lukáše Karáska. Účastník Old School Scene v Příbrami poprvé představil další evoluci lidového kabrioletu a určitě se jedná o výrazný posun vpřed. A to i výsledkovou listinou rovnou na stupínek nejvyšší. Podobně na tom byl také David Zedník (Škoda 110LS) v kategorii Škoda Scene a premiérové vítězství mezi „krysami“ v RAT Scene bral zase Lukáš Cerha (VW Golf I). Kompletní výsledky 5. kola soutěže AZ pneu Tuning Cup naleznete ZDE. (http://www.tuningcup.cz/tuning-cup/vysledky/az-pneu-tuning-cup-jednotliva-kola-souteze/)

Počasí se na posledním obyčejném kole „AZ pneu Tuning Cupu“ opravdu dost podepsalo. Ve VW ´80s Scene nebo Other Scene nebyl registrován jediný vůz a díky vytrvalému dešti neproběhlo ani populární představování soutěžních vozů za účasti krásných hostesek. Nedá se nic dělat, přírodě prostě neporučíme. Deštivá atmosféra na vás určitě dýchne i z fotek, které jsme v Příbrami pořídili. Když nad tím tak přemýšlím, není si vlastně proč stěžovat. Při vzpomínce na propršenou sezónu 2009 je jedna deštivá akce v roce letošním ještě dobrým výsledkem…

Všichni soutěžící už nyní soustředí svou pozornost na brněnské finále, kde se sjedou vozy ze všech koutů naší země. Očekává se i bohatá mezinárodní účast a vytáhnout se budou určitě chtít také tuningoví úpravci. Určitě se nezapomeňte podívat na www.tuningsalon.cz, co všechno na vás organizátoři připravili. Nám už nezbývá nic jiného, než vás všechny do Brna na sobotu 25. září pozvat!