edge tuning

Krav Maga
Kategorie: Články

AZ pneu Tuning Cup 2009 - A&T nováček roku – zatopte ostříleným matadorům!

imageVe spolupráci s časopisem Autosport&Tuning jsme si dlouhou dobu lámali hlavu nad tím, jak podpořit a přilákat začínající tunery a majitele vozů, kteří se do soutěžních bojů ještě nikdy nezapojili. Do placu jsme hodili pár nápadu, začali je kombinovat, přidávali jsme různé ingredience, vše jsme zapekli na 220 °C a výsledek vám servírujeme právě nyní.


Myšlenku na podobný projekt jsme v našich hlavách nosili už nějakou dobu. Velká část pozornosti je totiž (a zcela logicky) většinou zaměřena na ty nejúspěšnější showcary. Trošku se ale zapomíná na fakt, že i tato auta nevznikla ze dne na den. I jejich majitelé byli kdysi nováčky, kteří pilně sbírali zkušenosti a nepatřili hned k těm nejlepším. Přesto se nevzdali a postupem času začali se svými vozy atakovat úplnou špičku. A to je přesně to, co naši scénu žene dopředu.

Jak už bylo řečeno, naším společným cílem je do soutěže AZ pneu Tuning Cup přitáhnout nové tváře a další krásná auta. Právě proto se do kategorie A&T nováček roku může přihlásit pouze majitel, který dosud nikdy v AZ pneu Tuning Cupu nesoutěžil. Stejná podmínka platí i pro jeho vůz. A jak vlastně přihlášení bude probíhat? Stačí úspěšně „zdolat“ tzv. předvýběr, neboli zrychlené hodnocení, ve kterém porota soutěže rozhoduje o tom, jestli vůz splňuje alespoň určitou minimální úroveň úprav. Při následné registraci už pak majitel pouze nahlásí skutečnost, že chce soutěžit také v kategorii A&T nováček roku a že splňuje všechny body obsažené v oficiálních pravidlech.

O výsledcích kategorie už poté nerozhoduje porota, ale čtenáři časopisu Autosport&Tuning, kteří pomocí SMS vyberou 10 finalistů. Ti budou poté pozvání na vrchol letošní sezóny, kterým bude 26. září Tuning Salon Brno 2009. Právě zde se rozhodne o celkovém pořadí kategorie a ti nejlepší budou odměněni hodnotnými cenami, mezi kterými naleznete například poukázku na kola MOMO v hodnotě 15.000Kč nebo dárkové poukázky od společnosti Autodíly JP, s.r.o). Nepřijdete ani o luxusní poháry, upomínkové listy nebo předplatné časopisu Autosport&Tuning. Tak co, zkusíte to taky? Určitě to stojí za to!

PS: Pokud si už nyní chcete ověřit, jak na tom váš vůz je a zda-li by prošel základním kolem soutěže AZ pneu Tuning Cup, stačí poslat pár fotek na info@tuningcup.cz. Rádi se na ně podíváme a zodpovíme všechny vaše případné dotazy!

 


Pravidla kategorie A&T nováček roku

- Do kategorie A&T nováček roku se smí přihlásit pouze upravené vozidlo, které nesoutěžilo v předešlých ročnících soutěže AZ pneu Tuning Cup (2006 – 2008) a které úspěšně prošlo jejím základním kolem a obdrželo startovní číslo na sezónu 2009.

- Do kategorie A&T nováček roku může být přihlášeno pouze takové auto, jehož majitel doposud nikdy nesoutěžil v předešlých ročnících soutěže AZ pneu Tuning Cup (2006 – 2008).

- Každý soutěžící může do kategorie A&T nováček roku v aktuální sezóně přihlásit pouze jeden vůz.

- Přihlášení do kategorie A&T nováček roku proběhne na žádost majitele zároveň při přihlášení do celoroční soutěže AZ pneu Tuning Cup. Přihlášený vůz se nejprve účastní základní kola, které probíhá na prvním absolvovaném srazu ze seriálu AZ pneu Tuning Cup a z něhož vzejdou dle níže uvedeného hlasovacího klíče finalisté kategorie A&T nováček roku. Vyhlášení výsledků proběhne 26. září v rámci Tuning Salonu Brno 2009.

- O vítězích jednotlivých kol rozhodnou svými hlasy čtenáři časopisu AUTOSPORT&TUNING. 

- Seznam všech účastníků této kategorie včetně fotografií bude umístěn na internetových stránkách www.autosport-tuning.cz. Každý soutěžící bude mít přiřazen svůj kód, pod kterým budou moci čtenáři pomocí SMS hlasovat o vítězi jednotlivých kol (srazů). Cena jedné SMS bude pouhých 6,- Kč.

- Na TUNING SALON BRNO 2009, kde proběhne finále a slavnostní vyhlášení kategorie A&T nováček roku, postoupí 10 nejlepších vozidel, která dostala od čtenářů největší počet hlasů. V postupovém klíči jsou zohledněna první tři kola soutěže AZ pneu Tuning Cup, kde bude díky většímu počtu registrovaných účastníků také větší konkurence. Postupový klíč má následující podobu:

2. 5. – Fashion Cars Vysoké Mýto                 2 finalisté
30. 5. – Fast Tuning Meeting Olomouc        2 finalisté
6. 6. – Tuning sraz Milovice                          2 finalisté
11. 7. – Relaxmeeting Pardubice                  1 finalista
25. 7. – Car Wars Panenský Týnec                1 finalista
8. 8. – Tuning Extreme Show Příbram          1 finalista
22. 8. – Mimoňské války XV                          1 finalista

- O celkovém vítězi rozhodne součet hlasů z internetového hlasování, které proběhne od 1. do 21. září, a hlasů odevzdaných návštěvníky TUNING SALONU BRNO 2009, pro které bude přímo na akci u stánku A&T připraveno hlasovací zařízení.

- Pro nejlepší z kategorie A&T nováček roku budou na finále připraveny ceny, mezi které patří luxusní poháry, upomínkové listy, předplatné časopisu A&T a další věcné ceny, jejichž kompletní seznam bude upřesněn nejpozději měsíc před TUNING SALONEM BRNO 2009 na www.autosport-tuning.cz.