edge tuning

Krav Maga
Kategorie: Články

AZ pneu Tuning Cup 2011 - RelaxMeeting Pardubice 2011: Tentokrát bez rekordu

imageKaždá mince má dvě strany. Pravdivé tvrzení, které naprosto sedí na letošní RelaxMeeting v Pardubicích. Na jednu stranu jsme měli možná velké oči a snažili se přilákat více než 130 soutěžících, což by znamenalo nový rekord v účasti. Nepovedlo se. Do soutěže se nakonec zaregistrovalo 89 účastníků, i když v jejím prostoru stálo hezkých vozů mnohem více. Pokud bychom účast posuzovali pouze na základě těchto čísel, byli bychom jednoznačně zklamaní. Na druhou stranu však RelaxMeeting opět nabídl jedinečnou a přátelskou atmosféru a po celý den přijatelné počasí, což se o nejbližším okolí, které sužoval déšť, zrovna říct nedá. Takže nakonec to tak špatné nebylo, v podobných podmínkách jsme zvyklí na čísla kolem sedmi desítek vozů a pro RelaxMeeting je skvělou vizitkou, že jich dokázal přilákat mnohem víc.

Relaxmeeting Pardubice 2011:

Teď už ale k vlastní soutěži - na začátek si dáme novinku vytvořenou právě pro pardubický sraz, a to hlasování soutěžících o nejlepší vůz. Zapojila se více jak polovina z vás a nejvíce hlasů nakonec obdržel Robert Beneš za svou Škodu 1000MB. Celkově bylo hlasování velice rozmanité. Z některých lístků bylo bohužel patrné, že kvalita úprav a celkové zpracování vozu nehrálo úplně hlavní roli. No, do příště vám budeme muset udělat menší předvýběr :-) Tři z vás v závěrečném slosování získali také pěkné ceny od partnerů ankety, kterými byly společnosti 3M, Wurth a Dynamat. Tímto patří velké poděkování také jim.

 

A kdo získal ocenění pro nejlepší vůz srazu podle hlasování odborné poroty? Adeptů bylo více, ale nakonec se mohl nejvíce radovat Lukáš Černý (Škoda Fabia), který svůj vůz postupem času vypiloval téměř k dokonalosti. Málokterý soutěžící dokáže auto navíc tak perfektně na soutěž přichystat. Zasloužené vítězství, i když rozhodně ne úplně jednoznačné, takže nezaspat na vavřínech! Smečka vlků v čele s Martinem Slepičkou (Peugeot 306), Karlem Buzickým (Škoda Favorit) nebo Josefem Šušotou (Honda Integra Type-R) nedá v budoucnu určitě svou kůži lacino ...

 

Generální partner soutěže:
AZ pneu, s.r.o. - internetový prodejce pneu a litých kol

 

Hlavní partneři:
Dynamat - špičkové tlumící materiály
DOTZ - věhlasná značka alu kol
AutoChip - profesionální chiptuning
Würth - partner profesionálů
3M - polepy vozů a špičková autokosmetika
Mat Servis

 

Na počtu soutěžících v rámci RelaxMeetingu Pardubice se negativně podepsala (ne)účast zahraničních soutěžících. Velká polská ekipa se postupně rozpadala a nakonec z ní zbyl pouze Mateusz Cendrowicz (Honda CRX Targa), ze Slovenska se dokonce neukázal jediný soutěžící. Ve srovnání s loňskými téměř dvěma desítkami zahraničních účastníků to byl krok zpět. Snad se nám kluky podaří nalákat alespoň na nadcházející Tuning Auto Show Slušovice (2. 7.), kam to mají přece jenom o něco málo blíž.

 

Tentokrát nebudeme rozebírat situaci v jednotlivých soutěžních kategoriích, obrázek si můžete udělat díky oficiálním výsledkům - ZDE. Výjimka bude pouze jedna - Škoda Scene. Situace v této kategorii byla opravdu hodně nadupaná, sešlo se v ní 18 vozů. Z vítězství se těsně radoval Robert Beneš (Škoda 1000MB), před Karlem Buzickým (Škoda Favorit) a Honzou Petráčkem (Škoda 130GL). Rozdíly i u ostatních byly opravdu minimální a i samotnému porotci šla z úkolu srovnat téměř dvě desítky aut na hodně podobné úrovni doslova hlava kolem. Několikrát jsme sice uvedli, že se kategorie v letošním roce již měnit nebudou, ale situace ve Škoda Scene nás k tomu možná přece jenom donutí. Uvidíme, jaká bude účast ve Slušovicích - teprve pak si vše "hodíme" na papír, spočítáme a rozhodneme se, jestli na finále dojde k vypsání upravených Škoda kategorií.

 

Když už jsme u toho finále, pokud se ho chcete zúčastnit, šance stále žije! Ty tam jsou složité kvalifikační podmínky, sbírání bodů a strach o to, jestli se na finále soutěžící nakonec dostanou. Pokud vám nevyšla účast na prvních dvou kolech, nezoufejte. Stále se finále můžete zúčastnit! Díky zeštíhlení kalendáře na čtyři srazy jsme museli změnit celý systém bodování. No změnit, ono z něj vlastně vůbec nic nezbylo :-). Pokud tedy chcete soutěžit na finále, stačí vám k tomu účast na zbývajících dvou kolech (2. 7. – Tuning Auto Show Slušovice; 13. 8. Tuning Extreme Show Příbram – finále). Ještě jsme zapomněli na drobnost – nahlášení finálové účasti na email info@tuningcup.cz, a to nejpozději týden před konáním finálového kola. Jednoduché, co říkáte?

 

Nashledanou ve Slušovicích, těšíme se na vás i vaše vozy!